UEFA EURO 2020 අවසන් තරඟාවලිය: ක්‍රියාත්මක වන ආකාරය

0
211

UEFA EURO 2020 අවසන් තරඟාවලිය: 2019 නොවැම්බර් 30 සෙනසුරාදා CET 18:00 සිට බුකාරෙස්ට් හි ROMEXPO හිදී පැවැත්වේ.

UEFA EURO 2020 ගැන ඔබ දැනගත යුතු දේවල්
ප්‍රධාන කරුණු
දිනුම් ඇදීමෙන් සුදුසුකම් ලැබූවන් 24 දෙනා කණ්ඩායම් හතරකට බෙදා ඇත.
දිනුම් ඇදීම් සමස්ත යුරෝපීය සුදුසුකම් ශ්‍රේණිගත කිරීම් මත පදනම් වේ (පහතින්).
සුදුසුකම් ලත් සත්කාරක රටවල් එකම කණ්ඩායම් තුළ යුගලනය වේ.

සුදුසුකම් ලත් කණ්ඩායම්
බෙල්ජියම
ඉතාලිය
පෝලන්තය
රුසියාව
ස්පාඥඥය
යුක්රේනය

දිනුම් ඇදීම ක්‍රියාත්මක වන්නේ කෙසේද?
මෙම දිනුම් ඇදීම සඳහා සුදුසුකම් ලැබීමේ කණ්ඩායම් දහයේ (2019 නොවැම්බරයේ දී සම්පුර්ණ කරන ලද) ඉහළම ක්‍රීඩකයින් දෙදෙනා සහ අවසාන වශයෙන් ක්‍රීඩා පිටියේ ජයග්‍රාහකයින් සිව්දෙනා (2020 මාර්තු මාසයේදී තීරණය කරන ලදි) ඇතුළත් වේ. සත්කාරක රටවල් 12 න් කිසිවක් ස්වයංක්‍රීයව සුදුසුකම් නොලබයි.
Seedings පහත සඳහන් නිර්ණායක අනුව සුදුසුකම් ලබන කණ්ඩායම් මත, සමස්ත ශ්‍රේණිගත කිරීම් මත පදනම් වේ:
අ) කණ්ඩායමේ අවසාන ස්ථානය
ආ) ලකුණු
ඇ) ඉලක්ක වෙනස
)) ලබාගත් ඉලක්ක
ඉ) ගෝල ලබා ගැනීම
f) ජයග්‍රහණ ගණන
උ) දුරස්ථ ජයග්‍රහණ ගණන
)) අඩු විනය ලකුණු ලකුණු (දෙවන වෙන් කිරීම ඇතුළුව රතු කාඩ්පතට ලකුණු 3 ක්, තරඟයක ක්‍රීඩකයෙකු සඳහා තනි කහ කාඩ්පතක් සඳහා ලකුණු 1 ක්)
i) සමස්ත UEFA නේෂන්ස් ලීග් ශ්‍රේණිගත කිරීම්වල ස්ථානගත වීම

සුදුසුකම් ලබන සත්කාරක රටවල් ස්වයංක්‍රීයව පහත දැක්වෙන කණ්ඩායම් තුළ ස්ථානගත කෙරේ. යුගල කරන ලද රටවල් දෙකම සුදුසුකම් ලැබුවහොත්, ඔවුන්ගේ සෘජු හමුවීමේදී නේවාසිකව ඇත්තේ කුමක්ද යන්න තීරණය කිරීම සඳහා තරඟයක් පැවැත්වේ.

A කාණ්ඩය: ඉතාලිය (ස්ටැඩියෝ ඔලිම්පිකෝ, රෝමය), අසර්බයිජානය (ඔලිම්පික් ක්‍රීඩාංගනය, බකු)
B කාණ්ඩය: රුසියාව (ශාන්ත පීටර්ස්බර්ග් ක්‍රීඩාංගනය), ඩෙන්මාර්කය (පාකන් ක්‍රීඩාංගණය, කෝපන්හේගන්)
සී කාණ්ඩය: නෙදර්ලන්තය (ජොහාන් කෘයිෆ් අරීනා, ඇම්ස්ටර්ඩෑම්), රුමේනියාව (ජාතික අරීනා, බුකාරෙස්ට්)
D කාණ්ඩය: එංගලන්තය (වෙම්බ්ලි ක්‍රීඩාංගණය, ලන්ඩන්), ස්කොට්ලන්තය (හැම්ප්ඩන් පාර්ක්, ග්ලාස්ගෝ)
E කාණ්ඩය: ස්පාඥඥය(එස්ටැඩියෝ ඩි සැන් මාමේස්, බිල්බාවෝ), අයර්ලන්ත ජනරජය (ඩබ්ලින් අරීනා)
එෆ් කාණ්ඩය: ජර්මනිය (ෆුබෝල් අරීනා මන්චෙන්, මියුනිච්), හංගේරියාව (පුස්කස් අරනා, බුඩාපෙස්ට්)

කිසියම් සත්කාරක රටක් ක්‍රීඩා පිටියේ සිටී නම්, එම තරඟ අවසන් වීමෙන් පසුව අතිරේක අවසන් තරඟාවලියක් අවශ්‍ය වේ.

දිනුම් ඇදීමට පෙර තවත් සීමාවන් සහ නිශ්චිත seedings කිරීමේ විධිවිධාන තහවුරු කරනු ලැබේ.

අවසාන තරඟ තරඟ කාලසටහන
තරඟාවලිය ජුනි 12 වන දින CET(Central European Time) 21:00 ට රෝමයේදී ආරම්භ වේ. කණ්ඩායම් අදියර ජුනි 24 වන දින දක්වා දිනකට තරඟ 4 ක් දක්වා දිව යයි (කික්-ඕෆ් ටයිම්ස් ටීබීසී, සෑම කණ්ඩායමකම අවසන් තරඟ එකවර ක්‍රීඩා කරන ලදි). සෑම කණ්ඩායමකම ඉහළම දෙදෙනා සහ හොඳම අනුශූරයන් සිව්දෙනා පිළිමළුන් පිටුදැකීමේ අදියර දක්වා ඉදිරියට යති (කික්-ඕෆ් වාර 16 ක වටය tbc).

කණ්ඩායම් අදියර
ජුනි 12 සිකුරාදා
A කාණ්ඩය (රෝමය), 21:00 CET

ජුනි 13 සෙනසුරාදා
A කාණ්ඩය (බකු)
බී කාණ්ඩයේ තරගය (කෝපන්හේගන්)
බී කාණ්ඩයේ තරගය (ශාන්ත පීටර්ස්බර්ග්)

ජුනි 14 ඉරිදා
සී කාණ්ඩයේ තරගය (ඇම්ස්ටර්ඩෑම්)
සී කාණ්ඩයේ තරගය (බුකාරෙස්ට්)
ඩී කාණ්ඩයේ තරගය (ලන්ඩන්)

ජුනි 15 සඳුදා
ඩී කාණ්ඩයේ තරගය (ග්ලාස්ගෝ)
E කාණ්ඩයේ තරගය (බිල්බාවෝ)
E කාණ්ඩයේ තරගය (ඩබ්ලින්)

ජුනි 16 අඟහරුවාදා
එෆ් කාණ්ඩයේ තරගය (බුඩාපෙස්ට්)
එෆ් කාණ්ඩයේ තරගය (මියුනිච්)

ජුනි 17 බදාදා
A කාණ්ඩය (රෝමය)
A කාණ්ඩය (බකු)
බී කාණ්ඩයේ තරගය (ශාන්ත පීටර්ස්බර්ග්)

ජුනි 18 බ්‍රහස්පතින්දා
බී කාණ්ඩයේ තරගය (කෝපන්හේගන්)
සී කාණ්ඩයේ තරගය (ඇම්ස්ටර්ඩෑම්)
සී කාණ්ඩයේ තරගය (බුකාරෙස්ට්)

ජුනි 19 වන සිකුරාදා
ඩී කාණ්ඩයේ තරගය (ලන්ඩන්)
ඩී කාණ්ඩයේ තරගය (ග්ලාස්ගෝ)
E කාණ්ඩයේ තරගය (ඩබ්ලින්)

ජුනි 20 සෙනසුරාදා
E කාණ්ඩයේ තරගය (බිල්බාවෝ)
එෆ් කාණ්ඩයේ තරගය (බුඩාපෙස්ට්)
එෆ් කාණ්ඩයේ තරගය (මියුනිච්)

ජුනි 21 ඉරිදා
A කාණ්ඩය (රෝමය)
A කාණ්ඩය (බකු)

ජුනි 22 සඳුදා
බී කාණ්ඩයේ තරගය (කෝපන්හේගන්)
බී කාණ්ඩයේ තරගය (ශාන්ත පීටර්ස්බර්ග්)
සී කාණ්ඩයේ තරගය (ඇම්ස්ටර්ඩෑම්)
සී කාණ්ඩයේ තරගය (බුකාරෙස්ට්)

ජුනි 23 අඟහරුවාදා
ඩී කාණ්ඩයේ තරගය (ලන්ඩන්)
ඩී කාණ්ඩයේ තරගය (ග්ලාස්ගෝ)

ජුනි 24 බදාදා
E කාණ්ඩයේ තරගය (බිල්බාවෝ)
E කාණ්ඩයේ තරගය (ඩබ්ලින්)
එෆ් කාණ්ඩයේ තරගය (බුඩාපෙස්ට්)
එෆ් කාණ්ඩයේ තරගය (මියුනිච්)

16 වටය
ජුනි 27 සෙනසුරාදා
1: 1A v 2C (ලන්ඩන්)
2: 2A v 2B (ඇම්ස්ටර්ඩෑම්)

ජුනි 28 ඉරිදා
3: 1B v 3A / D / E / F (බිල්බාවෝ)
4: C v 3D / E / F (බුඩාපෙස්ට්)

ජුනි 29 සඳුදා
5: 2D v 2E (කෝපන්හේගන්)
6: 1F v 3A / B / C (බුකාරෙස්ට්)

ජුනි 30 අඟහරුවාදා
7: 1E v 3A / B / C / D (ග්ලාස්ගෝ)
8: 1D v 2F (ඩබ්ලින්)

කාර්තුව-අවසන්
ජූලි 3 සිකුරාදා
QF1: ජයග්‍රාහකයා 5 v ජයග්‍රාහකයා 6 (ශාන්ත පීටර්ස්බර්ග්) 18:00 CET
QF2: ජයග්‍රාහකයා 3 v ජයග්‍රාහකයා 1 (මියුනිච්) 21:00 CET

ජූලි 4 සෙනසුරාදා
QF3: ජයග්‍රාහකයා 4 v ජයග්‍රාහකයා 2 (බකු) 18:00 CET

QF4: ජයග්‍රාහකයා 7 v ජයග්‍රාහකයා 8 (රෝමය) 21:00 CET

අවසන් පූර්ව වටය
ජූලි 7 අඟහරුවාදා
SF1: ජයග්‍රාහකයා QF1 v ජයග්‍රාහකයා QF2 (ලන්ඩන්) 21:00 CET

ජූලි 8 බදාදා
SF2: ජයග්‍රාහකයා QF3 v ජයග්‍රාහකයා QF4 (ලන්ඩන්) 21:00 CET

අවසාන
ජූලි 12 ඉරිදා
ජයග්‍රාහකයා SF1 v ජයග්‍රාහකයා SF2 (ලන්ඩන්) 21:00 CET